BKS Bolesławiec z awansem do IV ligi! - Boleslawiecinfo.pl

BKS Bolesławiec z awansem do IV ligi!

Bolesławiecka ekipa dzięki remisowi z Włókniarzem Leśna awansowała do IV ligi! Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek BKS zapewnił sobie awans.

W tę sobotę przed drużyną BKS-u Bolesławiec było bardzo ważne zadanie. Podopieczni Sebastiana Tylutkiego musieli co najmniej zremisować, aby móc cieszyć się z awansu do IV Ligi. Zadanie nie było łatwe, ponieważ rywal BKS-u był z najwyższej półki – Włókniarz Leśna, to trzecia drużyna ligi, która na swoim boisku jeszcze ani razu nie przegrała. Bolesławiecka ekipa podchodziła natomiast do tego spotkania z pozycji niepokonanej formacji – przed startem meczu jej bilans wynosił 18 zwycięstw i 4 remisy.

Spotkanie obfitowało w mnóstwo bramek i ostatecznie zobaczyliśmy aż 4 trafienia. Po 90 minutach wynik na tablicy wyników wynosił 2:2.

Wtedy zaczęła się prawdziwa radość trenera oraz zawodników, gdyż wreszcie po 3 latach przerwy BKS Bolesławiec powraca od nowego sezonu do IV Ligi. W sezonie 2018/19 bolesławiecka formacja zajęła 13 miejsce w tabeli i brakowało jej zaledwie 4 punktów do utrzymania w rozgrywkach.

Źródło: 90minut