Ryan Socash odwiedził Bolesławiec - Boleslawiecinfo.pl

Ryan Socash odwiedził Bolesławiec

istotne.pl

Amerykański dziennikarz i artysta pochodzący ze Stanów Zjednoczonych odwiedził Bolesławiec. W ramach programu Poland in Undiscovered powstał film o najciekawszych miejscach i atrakcjach Bolesławca. Ryan Socash przedstawia w nim miasto oraz próbuje lokalnych potraw.

Ryan Socash to dziennikarz, piosenkarz, fotograf i przedsiębiorca mieszkający w Polsce od 2005 r. Współpracował m.in. z Czesławem Mozilem, Piotrem Roguckim czy zespołem Coma. Przeprowadził również autorski program „Socash And The Stars”, w którym promował polskich artystów za granicą. W 2015 r. dziennikarz założył na platformie YouTube anglojęzyczny kanał Kult America, aby pokazać kulturę Europy z perspektywy Amerykanina.

W filmie promocyjnym, który powstał z myślą o zagranicznych turystach w ramach programu Poland in Undiscovered Ryan Socash opowiada o najciekawszych miejscach i atrakcjach Bolesławca.

Jak powszechnie wiadomo Bolesławiec słynie przede wszystkim z tradycyjnej ceramiki, która jest znanym na świecie, polskim towarem eksportowym. Tym samym nie mogło jej zabraknąć w materiale Ryana Socash’a.

Bolesławiecką ceramikę ciężko pomylić z jakąkolwiek inną. Pomimo upływu lat i zmiany upodobań, zachowała ona swój wyjątkowy charakter, na który składają się: najwyższa jakość materiałów używanych do produkcji, charakterystyczna kolorystyka oraz wzornictwo, a także wypracowana jeszcze w średniowieczu – technika zdobienia.

Artyzm, który wkładany jest w to rękodzieło, powala mnie na kolana. I teraz już rozumiem, dlaczego miasto jest tak powszechnie znane, i to na skalę międzynarodową, z produktów ceramicznych – podkreśla Rayan Socash.

Poza Muzeum Ceramiki, dziennikarz zwiedził również bolesławiecki Rynek oraz Wiadukt Plaza.

Na koniec dodał:

Bolesławiec jest wyjątkowym miejscem w Polsce. Tutaj można poczuć wpływ sąsiednich krajów: Niemiec i Republiki Czeskiej, co sprawia, że ludzie mają otwarte umysły i są bardzo serdeczni. To jest też miasto ceramiki. Jest wiele powodów, aby je odwiedzić.

To trzeba zobaczyć:

>