BKS Bolesławiec wygrywa 10 mecz z rzędu! - Boleslawiecinfo.pl

BKS Bolesławiec wygrywa 10 mecz z rzędu!

Bolesławiecka ekipa powiększa swoją przewagę nad resztą stawki w lidze. Teraz pokonali Włókniarza Leśna 2:1.

Mecz z Włókniarzem Leśna był bardzo istotny dla wyglądu tabeli klasy okręgowej. Ekipa BKS-u dzięki zwycięstwu z wiceliderem jeszcze bardziej powiększyła swoją przewagę nad resztą drużyn i teraz wynosi ona aż 8 punktów.

Strzelanie rozpoczęło się w 23 minucie. Na bramkę Włókniarza uderzył Jacek Bochnia, lecz bramkarz gości obronił strzał. Uderzenie było jednak na tyle trudne, że gdy bramkarz odbił piłkę dopadł do niej Adrian Kulesza, który otworzył wynik spotkania.

6 minut później BKS podwyższył prowadzenie. Maciej Szewczyk dośrodkował w pole karne Włókniarza, a do główki wyskoczył Andrzej Biały. Strzał znalazł drogę do bramki i prowadzenie wynosiło już 2:0.

W drugiej połowie spotkania BKS nieco spuścił z tonu i oddał pole rywalom, tutaj jednak należy pochwalić defensywę bolesławieckiej ekipy, ponieważ ta raz po raz rozbijała zapędy ofensywne rywala. Czystego konta nie udało się jednak zachować, lecz gol dla Włókniarza przyszedł dopiero w doliczonym czasie gry. Gości nie było już stać na drugą bramkę, co oznaczało, że 3 punkty zostają w Bolesławcu.

BKS rozegrał do tej pory 10 meczów w ramach ligi okręgowej i na ten moment każdy z nich był wygraną. Podopieczni Sebastiana Tylutkiego mają na ten moment 30 punktów w tabeli, a ich przewaga wynosi 8 punktów nad drugim w tabeli Włókniarzem Leśna.