Mamy utrzymanie! BKS Bolesławiec zagra w IV lidze w kolejnym sezonie - Boleslawiecinfo.pl

Mamy utrzymanie! BKS Bolesławiec zagra w IV lidze w kolejnym sezonie

Bolesławiecka formacja osiągnęła upragniony sukces i utrzymała się IV lidze. Przypieczętowali to wygraną nad Gryfem Gryfów Śląski.

To była udana ostatnia kolejka dla bolesławieckiej formacji. Aby utrzymać się w IV lidze BKS musiał zdobyć punkty w wyjazdowym starciu z Gryfem Gryfów Śląski. Ta sztuka udała się przyjezdnym, którzy zdobyli 3 punkty.

BKS pewnie zagrał na stadionie rywala i od pierwszych minut przeważał w spotkaniu. Na otwarcie wyniku musieliśmy poczekać do 42 minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Gabriel Piotrowski.

Była nerwówka, ale się udało

Po przerwie było tylko lepiej. 50 minuta i prowadzenie 2:0 ponownie za sprawą Piotrowskiego. Wydawało się, że nic nie zabierze już BKS-owi awansu, lecz w 70 minucie gospodarze strzelili gola kontaktowego. Ostatecznie jednak wynik nie uległ zmianie i BKS zainkasował 3 punkty.

To sprawiło, że bolesławieccy piłkarze zostali ostatnią drużyną, której udało się utrzymać w lidze. Oznacza to, że w nadchodzącym sezonie ponownie zobaczymy BKS na szczeblu IV ligi

Źródło: media