Świąteczne zatrzymania w Bolesławcu - Boleslawiecinfo.pl

Świąteczne zatrzymania w Bolesławcu

Jak co roku, w okresie świąt Bożego Narodzenia, możemy zauważyć wzmożone kontrole na drodze. Na terenie powiatu bolesławieckiego patrole policji również czuwały nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz kierowców.
pixabay.com

W okresie świątecznym policjanci ustawiają się głównie na wylotówkach z miast, drogach szybkiego ruchu i w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów. Podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, bolesławieccy funkcjonariusze przeprowadzili 128 interwencji.

Od 24-26 grudnia zatrzymano 6 osób. Wśród nich były m.in. dwie osoby poszukiwane przez sąd (35 oraz 49 lat). Ponadto przy kolejnych dwóch zatrzymanych osobach funkcjonariusze znaleźli środki odurzające. 18-latek posiadał kilka gram marihuany, a 37-latek miał w portfelu metaamfetaminę.

Nie obyło się również bez zatrzymania pijanych kierowców. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Bolesławcu zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który miał 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz 23-latka, który miał ponad 1 promil alkoholu we krwi i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ze względu na stan nietrzeźwości 23-latek spowodował wypadek drogowy i do szpitala trafiły dwie osoby. Sprawca został zatrzymany i usłyszał trzy zarzuty: spowodowania wypadku drogowego, kierowania pod wpływem oraz złamania sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dwa konflikty rodzinne, które dotyczyły zabrania kluczyków do samochodu osobie nietrzeźwej, zakończyły się interwencją policji.

Jak widać nieszczęścia chodzą parami.