Remis BKSu z liderem z Świerzawy na wyjeździe - Boleslawiecinfo.pl

Remis BKSu z liderem z Świerzawy na wyjeździe

W sobotę gracze BKSu Bolesławiec grali na wyjeździe z liderem tabeli, Pogonią Świerzawa. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Skład BKSu: Walczak, Kowalonek, Skiba, Kapusz, Medyński, Dmuchowski, Puzio, Kwoczka, Bochnia, Zagórski, Pochwała.

Zmiany: 59′ Posadowski, 77′ Ostrowski, 87′ Kulesza

Spotkanie odbyło się 24 kwietnia o godzinie 17. Od początku meczu obie drużyny ruszyły bardzo odważnie do ataku. Ze strony BKSu blisko strzelenia bramki był dwukrotnie Adrian Puzio, najpierw próbował on z rzutu wolnego, a potem oddał strzał z daleka, który z trudem obronił bramkarz Pogoni. Gospodarze także mieli swoje okazje, jednakże zawsze brakowało im ostatniego podania. Ostatecznie pierwszą bramkę strzelili gracze Pogoni za sprawą precyzyjnego trafienia Adriana Marca. Do przerwy wynik prezentował się 1:0 dla Pogoni Świerzawa.

Gracze BKSu bardzo szybko wzięli się za odrabianie strat. Już 3 minuty po przerwie mocnym strzałem skierował piłkę do bramki Jacek Bochnia. W końcówce spotkania BKS strzelił drugą bramkę, jednakże sędzia odgwizdał spalonego. Ostatecznie wynik prezentował się 1:1, co oznacza podział punktów.

Dzięki temu remisowi Pogoń utrzymała pozycję lidera klasy okręgowej, a BKS znajduje się obecnie na 3 miejscu w tabeli.