BKS Bolesławiec miażdży Kuźnie Jawor w derbach. Padło aż 8 bramek! - Boleslawiecinfo.pl

BKS Bolesławiec miażdży Kuźnie Jawor w derbach. Padło aż 8 bramek!

W derbach regionu BKS Bolesławiec nie pozostawił na rywalach suchej nitki. Zielono-czarni pokonali Kuźnie Jawor aż 8:0!
BKS Bolesławiec – Kuźnia Jawor / fot. BKS Bolesławiec

Cóż to były za derby! BKS Bolesławiec w najbardziej spektakularny sposób pokazał wszystkim miłośnikom lokalnej piłki, kto rządzi w regionie.

Bolesławiecka ekipa podchodziła do starcia z Kuźnią Jawor jako faworyt. Ekipa gości nie zdobyła jeszcze nawet punktu w IV lidze, więc brak trzech punktów w tym starciu byłby dla BKS-u niemałą porażką. Obecnie liczy się każdy punkt, tym bardziej, gdy spojrzymy na to, że IV liga od nowego sezonu przechodzi reformę. W tym przypadku trzeba będzie zająć miejsce w górnej połowie tabeli, aby utrzymać się w IV lidze.

8 bramek w derbach

Niemniej, BKS Bolesławiec wziął sobie derbowe starcie do serca, a w konsekwencji całkowicie upokorzył swoich przeciwników z Jawora.

Mecz zakończył się wynikiem aż 8:0. W pierwszej połowie hattricka zaliczył Kacper Deka, a dodatkowo trzy trafienia dołożyli Zapiór, Skiba i Borowski. W ten sposób po gwizdku na przerwę BKS prowadził już 6:0 i mógł być spokojny trzech punktów po ostatnim gwizdku.

Podopieczni Sebastiana Tylutki nie osiedli na laurach i dalej atakowali swoich rywali. W drugiej połowie dwa gole dołożyli Kowalonek i Raginia, a BKS zwyciężył starcie wynikiem aż 8:0. Kolejne starcie bolesławczanie zagrają już 29 października z AKS-em Strzegom.

Źródło: media