Zwycięstwo BKS-u w sparingu z IV-ligowcem - Boleslawiecinfo.pl

Zwycięstwo BKS-u w sparingu z IV-ligowcem

Drużyna BKS Bolesławiec wygrała z IV-ligowym Konfeksem Legnica 6:3 w sparingu seniorów.

W sobotę odbył się sparingowy mecz w Legnicy pomiędzy Konfeksem Legnica a BKS Bolesławcem. Strzelanie rozpoczęło się już w 5 minucie za sprawą zawodnika Konfeksu. Na początku spotkania zawodnicy BKS-u wyglądali na niepewnych i prezentowali się gorzej od swojego rywala z Legnicy. W 30 i 34 minucie Konfeks strzelił kolejne dwie bramki i wydawało się, że wynik jest już przesądzony.

Sytuacja zaczęła się odwracać w 38 minucie za sprawą samobójczego trafienia graczy Konfeksu. Popchnęło to graczy z Bolesławca do walki, bo pięć minut po golu samobójczym gola kontaktowego strzelił Jacek Bochnia. Sprawiło to, że goście schodzili po pierwszej połowie już tylko z jednobramkową stratą.

Po zmianie stron dominował już jedynie BKS, jednak na efekty trzeba było poczekać aż do 73 minuty. Akcję sam na sam na gola zamienił Filip Zagórski, co doprowadziło do remisu, a już dwie minuty później prowadzenie dał świetnie spisujący się tego dnia Jacek Bochnia.

W 79 minucie szanse na korzystny rezultat dla gospodarzy przekreślił Michał Kapusz podwyższając prowadzenie, a 5 minut później rezultat meczu ustalił Adam Wolski.

Końcowy wynik spotkania wyniósł 6:3 dla gości z Bolesławca, co było świetnym wynikiem przeciwko wyżej notowanemu przeciwnikowi z IV ligi.